Další zjednodušení podmínek pro energetické úspory v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP)

Ministerstvo pro místní rozvoj zjednodušuje a urychluje administraci projektů na energetické úspory v bytových domech v IROP.

Počínaje dubnem 2017 bude vše ještě mnohem snazší a jednodušší než dosud.

„Připravila jsem sadu opatření, která vše ještě více usnadní. K začátku března 2017 jsme schválili projekty na zateplení 7 500 bytů a na dokončení hodnocení a schválení čekají projekty na dalších 6 000 bytů. Podle ohlasů od vlastníků bytových domů i zpracovatelů žádostí je podpora ve výši 30 a 40 % z rozpočtových cen – ve srovnání s ostatními programy podpory – unikátní. V současné době evidujeme žádosti na všechny typy bytových domů ve všech krajích ČR – od nejmenších domů o 4 bytech až po velké panelové domy o desítkách bytů. V minulých dnech byly proplaceny první projekty a u dalších projektů probíhá administrace spojená s vyplacením dotace,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Ministerstvo pro místní rozvoj zveřejnilo revizi Specifických pravidel pro žadatele a příjemce v 37. výzvě IROP „Energetické úspory v bytových domech II“. Předmětem revize jsou tato administrativní zjednodušení:

· snížení počtu povinných příloh,

· snížení množství vyžadovaných údajů,

· úleva v oblasti veřejných zakázek – navýšení limitu pro zadání stavebních zakázek v uzavřené výzvě na 20 mil. Kč.

Za účelem zjednodušení administrace projektů a zvýšení kvality servisu pro žadatele a příjemce připravuje Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s Centrem pro regionální rozvoj České republiky (CRR) další opatření, a to v podobě vzorového zadání veřejné zakázky, semináře ve spolupráci s Akademií pro bytové domy, zrychlení procesu hodnocení na CRR a mnohá další zjednodušení.

Díky těmto změnám dojde k dalšímu urychlení administrace žádostí, méně častému vyzývání žadatelů k doplnění projektové žádosti a také k rychlejší realizaci všech opatření. Tedy i k rychlejšímu vyplácení podpory žadatelům. V dlouhodobějším horizontu připravujeme další opatření, která dále žadatelům usnadní čerpání.

Více informací naleznete zde.

Zdroj: MMR
 
Nenašli jste co jste hledali? Pošlete nám Váš dotaz na 100sprava@contextconsult.cz